elektroinstalace

Nabízíme:

nové silnoproudé rozvody v bytových jednotkách nebo RD

kompletní rekonstrukce elektroinstalace

částečné rekostrukce elektroinstalace -  kuchyně                                                                                                -  bytového jádra - koupelna,wc

výměnu vypínačů, zásuvek, světel a el. rozvaděčů

Elektroinstalace se provádí na základě zdarma vypracované cenové nabídky dle Vašich požadavků.


Stručný popis

Barevné označení

Kabely, vodiče

Vypínače

Důležité je vhodné umístění vypínačů a zásuvek s tímto problémem Vám rádi pomůžeme.

Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci, měli byste si dopředu zhruba rozmyslet umístění nábytku v dané místnosti a podle toho rozmístit jak zásuvky tak vypínače i osvětlení.

Vypínače je dobré umisťovat ve vhodné výšce vedle dveří. Samozřejmně lze mít vypínač i uprostřed místnosti pro jedno světlo, které je umístěno třeba nad sedací soupravou nebo postelí.

Zásuvky je dobré rozmístit po celé místnosti (dvě zásuvky pro místnost je opravdu málo). Zásuvka by měla být na každé straně dveří, nikdy nevíte, jak za pár let přemístíte nábytek a tahat prodlužovací kabel pad prahem dveří nebo v liště není nic hezkého a ani moc bezpečného.Ze zkušenností, alespoň umistěte zásuvky do každého rohu místnosti. Rozmyslete si co a kolik spotřebičů v daném místě budete připojovat a nechte alespn jednu zdířku volnou.Tím se vyvarujete zbytečných rozdvojek a prodlužovacích kabelů a samozřejmě zdroje závad.

Osvětlení je samozřejmostí, máme možnost stropních světel, ale také nástěnných nebo jejich  libovolnou kombinaci. Kombinace světel stropních a nástěných je příjemná, ale taky praktická. Stropní světlo lze použít pro běžné svícení s dostatkem světla v místnosti, avšak nástěnné lze použít při sledování TV nebo při romantických večerech popřípadě při čtení knihy.

El. rozvaděč je možné zasekat nebo montovat na povrch (častý případ panelových bytů).Tady lze uvažovat o umístění rozvaděče např. do vestavěnné skříně v předsíni, tak aby nám nekazil desing místnosti (musí být však volně přístupný).

Pro desing veškerých vypínačů a zásuvek od různých tvarů po barevné odstíny a konče imitací dřeva nebo kamene se však musíte rozhodnout vy sami. Samozřejmě, že určitým kritériem výběru budou finanční prostředky a Vaše fantazie.

Pro někoho je vše samozřejmostí, ale pro jiné to může být pomoc, rada či nápad.


Stránky se dále postupně upravují...